recenzie na Pilates s Petrou


 Pilates cvičením sa mi upravil menštruačný cyklus, mam lepšie držanie tela, som ohybnejšia, mám viac energie, nie som unavená a celkovo sa cítim lepšie. 

Simona K.

Kedže mám sedavé zamestnanie a celý čas sedím za počítačom, potrebovala som niečo so sebou robiť. Áno mohla som si vybrať aj iné cvičenie, ale mne pilates vyhovuje. Chcela by som mať lepšie držanie tela a aby sa mi spevnili svaly. 

Janka K.


 Pilates som začala cvičiť nie zo zdravotných, ale z estetických dôvodov. Trápilo ma ochabnuté svalstvo na bruchu a stehnách /vek 38, dve tehotenstvá/. Problémy s hmotnosťou nemám, ale s postavou to už nebolo to "pravé orechové". ALE UŽ ZAČÍNA BYŤ!!! Je jasné, že človek nemôže čakať zázraky po piatej hodine. Ja už cvičím piaty mesiac a napriek tomu, že mi nič nebolo, mi je lepšie - mám OVEĽA, OVEĽA OHYBNEJŠIE A PRUŽNEJŠIE TELO!!! V práci nepoužívam výťah a schody /prízemie až 5. posch./ zdolám niekoľkokrát za deň ľahko ako srna. Toto cvičenie môžem len odporučiť - je krásne ladné, necháva pozitívne stopy na tele, na zdraví a napriek tomu, že je to niekedy riadna "makačka", je to pre mňa úžasný oddych.

Simona D.


Chcem sa sa Ti veľmi pekne poďakovat za moznoť cvičit Pilates v Tomášove a ešte k tomu s takou úžasnou precvičovateľkou:-) Na pilates som chodievala do Ivanky pri Dunaji pred pár rokmi, no kvôli škole a iným povinnostiam som postupne prestala. Som rada, že mám možnosť opäť sa k pilatesu vrátiť a cvičiť ho intenzívnejšie, 2x týždenne a to v mieste, kde bývam.
Bola som u teba zatial len na 2 hodinách, no už teraz som si istá, že s pilatesom nikdy neskončim:-))) Už po 1.hodine sa cítim v živote aktívnejšia, šťastnejšia, zdravšia, cítim svaly o ktorých som ani netušila, že ich mám a celkovo mám chuť stále niečo robiť.
Veľmi sa mi páči tvoj prístup k nám babám, čo cvičíme, oslovuješ nás menami, na hodinách je síce makačka, ale zároveň strašná sranda a hrozne ma to baví.
Bola by som veľmi rada keby, sa zapojilo do cvičenia čo najviac ľudí.  V dnešnej uponáhlanej dobe sa každý vyhovára na nedostatok času, ale podľa mňa pri tomto platí vseobecne známy výrok: "Kto chce, hľadá spôsoby. Kto nechce, hľadá dôvody." Ja napr.nemám vôbec problém nájsť si 2h/týždenne pre seba, urobiť niečo prospešné pre svoje telo a zdravie. Ja osobne som taká nadšená, že každému v mojom okolí o cvičení  rozprávam a inšpirujem k tomu, aby s pilatesom alebo inou pohybovou aktivitou začali.

Recenzia od Sašky na moju maličkosť. Ďakujem:) 

Každú hodinu vedieš veľmi odborne, vždy nám vysvetluješ a názorne ukazuješ jednotlive cviky a správne dýchanie/držanie tela/pohyby pri nich, počas cvičenia nás motivuješ  a prípadne správne usmernuješ. A taktiež je super, že vymýslaš nové cviky.:-)

Alexandra U.Pilates cvičením  som v prvom rade získala lepšie držanie tela, nebolieva má chrbát a migrény mávam len minimálne .
Celkovo sa cítim lepšie a som ohybnejšia . Moja postava je krajšia a zúžil sa mi pás o 2 cm . 

Zuzka F. 


Keď som bola po operácii chrbtice, lekár povedal, že teraz len na mne záleží, koľko investujem času do svojho zdravia, aby som zregenerovala chrbticu. Objavila som cvičenie Pilates, ktoré mi pomáha zvládať bolesti chrbtice, zlepšuje ohybnosť, dýchanie a prináša nesmierny pocit radosti z cvičenia. Som veľmi šťastná, že sa Pilates cvičenie začalo  aj v našej obci . Je dôležité, aby ľudia venovali čas svojmu zdraviu a práve Pilates je vhodné cvičenie pre všetky vekové hranice. Zo zdravotných dôvodov som musela cvičenie na 2 týždne prerušiť a po návrate som mala svaly stuhnuté a telo lenivé. Našťastie pokračujem v cvičení a cítim sa opäť plná energie ☺.


Silvia A. 


Vyhovuje mi precíznosť jednotlivých cvikov, ktorými spoznávam svoje telo, cvičím- premýšľam a oddychujem zároveň. Zatiaľ mi žiadne cvičenie tak nevyhovovalo ako Pilates. Som po operácií krčnej chrbtice a s diagnózou hypermobilita, roky na liekoch, s obmedzenými pohybovými schopnosťami. Po troch mesiacoch cvičenia Pilates som prestala užívať lieky od bolesti, nechodím k lekárovi, moje pohyby sú stabilizované a bezbolestné. Telo sa mi začína formovať a zvládam cviky ako žiačka deviatej triedy na základnej škole. Pilates sa stal súčasťou môjho života, tak ako jedlo a slnko...

PS:...samozrejme, že s inštruktorkou Pilatesu to musí sadnúť ako..., čo je môj prípad!!!


Iveta K. 54r.